22.11.2012

San Diego


Los Angeles, San Diego ve Las Vegas üçgeninde 2. durağımız San Diego için Los Angeles'dan yaklaşık 2 saate yakın yol katettik.

Bu yolda bizi yoran bir durum olmadı ama dönüşte korkunç bir trafikle karşılaşıp uykumuza da yeni düşerek arabamızı bir benzin istasyonuna çektik ve biraz uyuyup yola ancak öyle devam edebildik. Eğer ki siz de bizim gibi günü birlik bir gezi planlıyorsanız Los Angeles'a  dönüşte  trafiği mutlaka göz önünde bulundurun.

San Diego'da yapılacak alternatifler arasından biz  kendimizce "en'lerimizi" belirleyerek günü birlik gezimi organize ettik.

 • Sea World
 • Old Town
 • Mission Bay
 • ve La jolla Beach görmek istediğimiz yerlerdi.

Sea World:Hayatında katil  balinayı görme olasılığı hemen hemen "0"a  yakın olan birisi olarak Sea World'e gitmek isteğim aslında buradan geliyordu ve hiç abartmıyorum hayatımda ilk kez bir balina gördüğümde tüylerim diken diken olmuştu. İnanılmaz büyük bir hayvan.
  Sea World biletlerimizi Universal studios ile birlikte kombine aldık. Böylece daha hesaplıya geliyor. 
Bu park çok büyük ve gününüzün büyük bir kısmını kaplıyor. Çocuğunuz varsa  buradaki hayvanları mutlaka görmeli, ilgisini çekecektir.
   Kutup ayısı görüyor, yunuslarla birlikte yüzebiliyor, deniz yıldızı ve manta balığına dokunabiliyorsunuz. Ben ödlek olduğum için size aktarabileceğim temas deneyimim yok ne yazık ki. Hayvan hakları içinde buranın kurmuş olduğu bir dernek var ztn her showun başında hayvanlara nasıl baktıklarıyla ilgili bilgiler veriyorlar.


Old Town: Meksika sınırdaki bu şehirde kendinizi Meksika'da hissetmek istiyorsanız doğru Old Town'un yolunu tuttun. Vahşi batı kasabasının içerisinde bir de küçük bir meksika kasabası var adeta. Meksika  ve vahşi batı hediyelikleri, enfes meksika yemekleri, Frida kostümleri ve meksika müzikleri eşliğinde margarita yudumlama... Burayı şiddetle öneririm.Mission Bay: Los Angeles'da göreceğiniz plajlara çok benziyor. Ama  seçim yapmak gerekirse önerim La jolla olur.

La Jolla Beach: Çimlerin olduğu tepede oturarak muhteşem fotoğraflar çektirebilirsiniz. Hatta pasifik okyanusu üzerinde gün batımını en güzel izleyebileceğiniz  yerdir.


Yemek için bizim tercihimiz Old Town içerisindeki meksika restaurantı oldu. Zaten San Diego'da  sadece Meksika yemelisiniz. Herşeyi yerinde yemek lazım öyle değil mi?


daha fazla fotoğraf için tıklayın

3 yorum:

 1. ne güzel bir seyahat olmuş:)

  YanıtlaSil
 2. Ay simdi daha cok istedim oraya gitmeyi, esim is icin gidecekti, ben de Prag da yaptigim gibi ona kuyruk olacaktim, biletleri falan da ayarlamistik, proje de gecikme olunca, iptal ettik biletleri. Bakalim belki ocakta millerle son anda yer bulursam giderim. Sea World tam ogluma gore bir yer, onu da goturmeliyiz bir gun, ama daha uzun kalmali bir zamanda, 1 haftada jetlagden helak olur yavrum.

  YanıtlaSil
 3. Ellerine sağlık cok güzel bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil