3.09.2011

Eski Foça


Eski Foça için küçük bir balıkçı kasabası desek yeridir. Burası için 2 geceden fazla kaldığınızda yapacak pek bir şey yok.

Genel Olarak;
Küçük, salaş, şirin bir yer. Cunda'yı beğendiyseniz buradan da zevk alırsınız. Foça'ya sadece arkadaşınızla giderseniz sıkılabilirsiniz. Çoğunluk, yazlıkçı olduğundan yaş ortalaması oldukça yüksek. Çift olarak gitmenizi öneririm.
Konaklama;
Biz, kumsal otelde kalmıştık merkezde. ( altta 4. fotoğraf) Foça'da otellerin çoğunda teras keyfi yapabilirsiniz. Foçayı tepeden izlemek güzel. Tabii bir de gün batımını izlemek son derece keyifli teraslarda.
Yeme-İçme;
Aşağıdaki fotoğraftaki ışıltılı yerlerde restaurantlar bulunuyor.. Burada özellikle midye yemelisiniz, bir de jumbo karidesleri meşhur. Fiyatlar ise oldukça hesaplı. Akşam  restoranlarda yerinizi ayırtmadan önce güzel bir sofra için pazarlık yapma şansınız var.
Denize Girme;
Foça'nın deniz suyu Ayvalık gibi serindir. Deniz'e kordondan girilebildiği gibi Foça merkezine gelmeden çeşitli özel plajlardan da girilebiliyor.Hanedan beach'e gitmenizi öneririm merkezden 2-3km sadece.


Otelin terasından gün batımı Foça'nın her bir yeri kedi dolu. Aç olduklarını düşünmeyin bu kedileri sabahları balıkçılar besliyor

 Cunda mimarisini burada görmeniz mümkün. Fotoğraf çekilecek şirin evler var etrafta..
Önünde uzun kuyruklar yapılan dondurmacıdan alınan yaban mersinli ve bluesky dondurma...
Dönüşte Aliağa'dan geçerken araba hurdalıgında bir kaç fotoğraf alabilirsiniz eğer ki ilgiliniz varsa...

3 yorum:

  1. ayyyy dondurmayı görüm canım çekti bak:)

    YanıtlaSil
  2. Foca ileride yerlesmeyi dusundugum yerlerden biri. O dondurmacinin onundeki kuyrugu her gorusumde neyse baska zamana demeyi dusunsem de,o dondurma icin varsin bekleyelim diyerek pasa pasa siraya girerim. Foca bence de cift olarak gidilse iyi olur diyecegim yerlerden. Huzurlu ve sessiz bir tatil yapmak isteyenlere oneririm, ama eglence, aktivite arayan kisilere onermem. Bu arada fotograflar da cok guzel!

    YanıtlaSil
  3. aaa Niluu bende Focada bu otelde kalmıstım. Hatta resimdekı 1. kattaki balkonlu oda

    YanıtlaSil