5.09.2011

Bozburun

Bozburun'a yakın bir arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine gitmiştik.Normalde  ben Bodrum, Marmaris gibi kalabalık  mekanları tatil mekanı olarak pek seçmek istemesem de  arada keşfedilecek kuytu mekanların olduğu gerçek.

Genel olarak;
Marmaris'in tüm yeşil doğasında giderken birden mars yüzeyine benzer bir yere geldimizde acaba doğru mu yapıyoruz dedik. Genelde  denize girdiğim yerde kel tepelere bakmaktansa yeşilliğe bakmayı tercih ediyorum..

Bozburun'da yapılacak çok şey yok ama bu aslında tatilden ne beklediğinizle alakalı..
Bana göre gündüzleri denize girip kitap okumak en keyifli şey burada da ztn ancak bunları yapabiliyorsunuz.
Sabah deniz ayrı güzel oluyor bu nedenle kahvaltıya oturmadan önce mutlaka sabah denizine girmelisiniz.


Konaklama;
Kalacak çok fazla mekan yok, biz Dolphin otelde kalmıştık.Yarım pansiyon çalışıyor ve otel sahipleri çok cici insanlar. Gitmeyi düşünenlere tavsiye ederim.

Yeme-İçme;

Bozburun'daki en keyifli olay gün batımınına doğru başlayan yemeği ay ışında tamamlamak kesinlikle.Bizim otel yarım pansiyon hizmet veriyordu. Zaten Bozburun'un merkezinde pek bir alternatif yok. Marmaris'de ama genel olarak Marmaris konseptinden çok uzak bir yer Bozburun.
Buarada aksam yemekleri bir olay. Akşamları yemekten sonra en keyiflisi dondurmam gaymak filmine konu olan merkezdeki dondurmacıda limonlu dondurma yemek.
Merkez dediğime bakmayın burada tek bir bar yok ( ki olmaması benım tercıhım ) geceleri yemek sonrası yürüyüş ve dondurma yemek tek atraksiyon.

Bozburun'a gitmeyi planlayanalara önerim burası için 1 hafta fazla kafa dinlemek için. en fazla 3 gece.

buarada eşsiz gitmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

Bozburun aynı zamanda bir balayı noktası. Buradaki Sabrinas Butik otele giden arkadaşımın blogunda detaylı yazısını okuyabilirsiniz. Gelinyolu.blogspot


Odamızın manzarasıBurası kız kumunun olduğu yer Orhaniye. Burada konaklama olanagı pek yok ama gidip görmenizi tavsiye ederim çok güzel bir koy. Jet ski kiralamanız bile mümkün.

Selimiye'de Marmaris'in güzel koylarından bir tanesi. Selimiye bana biraz Türkbükünün meşhur olmamış hali gibi geldi. Yat limanından dolayı biraz daha gelişmiş diyebiliriz. 
Burada Bozburun'da yatların uğrak noktası yolda yürürken Eczacıbaşı'ı yönetiminden kimseleri görürseniz şaşırmayın
Denize nereden mi giriliyor? Amca'nın durdugu yerden... Masalar gidiyor minderler geliyor..

3 yorum:

 1. Bozburun'un denizi ne temizmiş öyle:)yalnız zannetmeki bunu söyleyen kişi bir denizkızı:)ne suya girebiliyorum, ne yüzme biliyorum:)ahhh o jaws yok mu yaktı benim dönemimdeki tüm gençliği,cümleten sufobik olduk:)

  YanıtlaSil
 2. evet evet orda balayı yapan benim :) Sabrinashaus çok güzel bi butik otel ama sana katılıyorum canım Bozburun için 1 hafta çok fazla 3-4 gün ideal..

  http://gelinyolu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. olsun onemlı olan huzur sakınlık ask sevgı sans 1 hafta veya 2 gun ...ask hep yakanızda ve sans hep pesınızde olsun :)))

  http://yaseminozen.blogspot.com

  YanıtlaSil